11. 5. 2024: Nastop OPZ OŠ Antona Globočnika Postojna na koncertu Postojnske godbe 1808

V soboto, 11. 5. 2024, smo učenke in učenci otroškega pevskega zbora OŠ Antona Globočnika, ki na šoli obiskujemo 3., 4. in 5. razred prispevali svoj delež na koncertu Postojnske godbe 1808.

Z godbeniki smo se »odpravili v kino« – ki, žal, ni bil pod zvezdami temveč v KD Postojna. Godbeniki so nas popeljali v svet filmske glasbe. Na koncertu smo tako lahko prisluhnili odlomkom glasbenih del iz filmov Levji kralj, Top gun, Pirati s Karibov, James Bond in drugih.

Godbeniki so svoj program pod dirigentsko palico Primoža Petohleba izvrstno izvedli, pevci pa so pod budnim vodstvom učiteljice Barbare Dolgan zapeli splet iz slovenskih filmov; Kekčevo pesem, Bratovščino Sinjega galeba ter naslovno pesem iz filma Sreča na vrvici. Navdušena publika je želela še dodatek, in nastopajoči so kot češnjo na torti postregli še s ponovitvijo Sreče na vrvici.

Vsi smo preživeli izjemen večer v družbi dobrih glasbenikov in ob poslušanju izvrstne glasbe.

Učiteljica: Barbara Dolgan