14. 5. 2024: Obisk vrtčevskih otrok iz skupine Levčki, vrtec Postojna

V torek, 14. 5. 2024, smo imeli v kuhinji OŠ Antona Globočnika prav poseben obisk.

Obiskali so nas 2-3 letni otroci iz skupine levčki iz Postojnskega vrtca. Z vodjo kuhinje sva jim prestavili poklic kuharja in organizatorja prehrane. Peljala sem jih na ogled kuhinje, kjer so videli skladišče za krompir in čebulo, veliko tehtnico na kateri so se lahko stehtali tudi sami. Nato smo stopili v velik hladilnik, ki se mu reče hladilna komora, in se za trenutek preobrazili v pingvine.

Pokukali smo tudi v kotle, kjer se je kuhal krompir ter spoznali nekaj pripomočkov, ki jih potrebujemo v kuhinji. Otroci so se čudili velikim zajemalkam in veliki metlici za stepanje ter pečici, ki je velika kot omara.

Po besedah vzgojiteljice Andreje, so se otroci naslednji dan veselo igrali v kuhinjskem kotičku, s predpasniki in s kuharskimi čepicami, ki so jih dobili pri ogledu kuhinje.

Pravijo, da so se imeli lepo in mi smo se imeli lepo z njimi.

Petra Rusjan, organizatorka prehrane