7. 4. 2023: Športni dan – 4. razredi v Planinski jam

V petek, 7. 4. 2023, smo se s četrtošolci odpravili na športni dan v Planinsko jamo. Ob prihodu pred Ravbarjev stolp nas je pričakal vodič. Po krajši razlagi smo se odpravili proti vhodu v jamo. Tema v jami je velevala prižig lučk, ki so jih učenci imeli s seboj. Z vodičem smo se večkrat ustavili, kjer nam je razložil vse skrivnosti jame in sotočja dveh rek. Zaradi dneva odprtih vrat smo imeli možnost tudi ogleda sotočja rek Pivke in Rak ob razsvetljavi. Sledil je še ogled Proteusa – človeških ribic v naravnem okolju.

Ko smo zapustili jamo smo se še odpravili peš proti gradu Haasberg po Planinskem polju, kjer sta nas pričakala avtobusa. Lepo vreme in dobra volja sta bila zvesta spremljevalca na športnem dnevu v Planinski jami.

Besedilo in fotografije: učitelj športa Jernej Klemenak