6. 5. 2024: Učenci 1. triade posadili drevesa

Učenci 1. triade smo imeli v ponedeljek, 6. 5. 2024, prav posebno nalogo. Posadili smo tri drevesa, ki bodo poskrbela za senco. Ta senca ne bo nastala tako hitro, jo bodo pa veseli učenci, ki pridejo v šolske klopi v naslednjih letih.

Učenci so nalogo skrbnika vzeli zelo resno. Vsako drevo so nežno položili v luknjo, ki sta jo skrbno izkopala naša hišnika. Z lopato smo nato dodali svežo zemljo. Učenci se niso bali položiti roke v vrečko iz katere ni prijetno dišalo. So pa s tem zelo razveselili drevesne korenine. Na koncu so poskrbeli, da so pokrili vse korenine in zemljo okoli dreves dodatno potlačili. Sledilo je zalivanje, saj ta mlada drevesa trenutno potrebujejo kar veliko vode, tudi če vsak dan po malo dežuje. Po končanem delu smo si seveda vsi umili roke.

Upajmo, da bodo naša drevesa pridno rasla in nas še dolgo  razveseljevala.

Mentorici Šolska skupnosti,  Maruša Čuk in Anja Batagelj Jurca