20. 5. 2023: Svetovni dan čebel

Letošnji 20. maj se je že šesto leto zapored obeleževalo kot Svetovni dan čebel, kateri je mednarodno razglašen ravno na pobudo Slovenije.

Tudi letos smo na naši šoli ta dan obeležili/ praznovali in sicer tako, da so se učenci za malico posladkali z naravnim slovenskim medom lokalnega čebelarja, za katerega se lahko zahvalimo marljivim čebelam.

V ta namen so učenci razredne stopnje, njihovi razredniki ter Aktiv učiteljev podaljšanega bivanja, pripravili bogato razstavo s panji, čebelicami in cvetočim vrtom, na hodniku razredne stopnje.

Čebelam lahko pomagamo tudi sami in skrbimo za njihov obstoj, tako da na vrt/ okensko polico v lonček posadimo medovite rastline kot so npr. sivka, meta, materina dušica. Pred vhodom v šolo smo poskrbeli za naše čebelice tako, da je naša sodelavka ga. Marc ponovno oživela skalnjak in ga zasadila z medovitimi cvetlicami, kjer bomo lahko ob polnem cvetenju poslušali njihovo brenčanje.

Besedilo in fotografije:

Irena Višnjevec, organizatorka prehrane