30. 3. 2023: Revija pevskih zborov 2023

OTROŠKI PEVSKI ZBOR (3., 4. in 5. razred) OŠ ANTONA GLOBOČNIKA in

MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ ANTONA GLOBOČNIKA POSTOJNA

Letos je ponovno zaživela pevska revija za šolske pevske zbore občin Pivka in Postojna. Na tem posebnem dogodku se je v avli OŠ Pivka v Pivki, v četrtek, 30. 3. 2023, predstavilo 5 pevskih zborov omenjenih občin in kar dva izmed nastopajočih sta bila iz naše šole. Na šoli smo še posebno ponosni na petje naših učencev, na njihovo zavzetost in nenazadnje na številčnost.

Radi se pohvalimo, da nas je vsako leto več in kar je še pomembneje, kdor pridno prepeva zna tudi vsako leto šopek pesmic več.

Vsako leto znova se pevke in pevci, skupaj z učiteljico, trudijo pripraviti pester program pesmi za nastop na reviji, ki pa ni edini nastop pevcev.

Pevke in pevci radi pojejo različne pesmi, od slovenskih ljudskih, do umetnih, zabavnih, tujih pesmi, …

Na reviji pevskih zborov v Pivki se je OPZ predstavil s tremi pesmimi: slovensko ljudsko: Barčica po morju plava, slovensko umetno Prijatelji ter zulujsko uspavanko Tula tu.

Starejše pevke in pevci pa so za nastop pripravili: ljudsko Zlato jabolko, umetno … sanje naj te vodijo in Sanjam sen. Pevce je na reviji spremljala Tajda Dolgan.

Naj zaključim z mislijo, ki so jo pevci v Pivki zapeli …» Poj, poj, poj z menoj. Radost deli s pesmijo! …«

Učiteljica: Barbara Dolgan