7. 6. 2024: Kulturni dan – Četrtošolci obiskali Slovenski šolski muzej

Četrtošolci so 7. junija imeli kulturni dan na temo šolanje v preteklosti. Dejavnosti so potekale v Slovenskem šolskem muzeju v Ljubljani. Ob vodenju po interaktivni stalni razstavi Šola je zakon so učenci sledili zanimivostim vzgoje in izobraževanja od prazgodovine do današnjih dni.

Posebno doživetje je bila učna ura, kot naj bi potekala pred nekako sto leti. Skozi igro vlog so učenci spoznali, kako je bilo v šoli nekoč. Nadeli so si vrhnja oblačila, kakršna so šolarji nosili in sedeli v starih šolskih klopeh. Uro je vodila gospodična učiteljica, oblečena po takratni modi, vseskozi  s šibo v roki in z izraženo strogostjo tedanjega časa.

Živa igra zgodovine je bila tako pristno odigrana, da je večina učencev začutila velik razkorak med šolanjem nekoč in danes.

Učiteljica: Sonja Česnik