16. 5. 2024: Delavnica prve pomoči za tretješolce

V okviru Tedna vseživljenjskega učenja, ki ga je organizirala pedagoginja ga. Andreja Penko, smo imeli za 5. skupino podaljšanega bivanja na šoli praktično delavnico prve pomoči.

Zdravstveni delavec, gospod Klemen, nam je najprej pojasnil, kaj naredimo v primeru kakšne nesreče (pokličemo na telefonsko številko 112, povemo, kaj se je zgodilo in kje smo). Nato je demonstriral, kako preverjamo stanje nezavestnega človeka in ga damo na bok. Učenci so vajo izvedli v parih.

Seznanil nas je s kratico GROM, kako ravnamo pri urezninah, opeklinah, zadušitvah in kako oživljamo. Učenci so vadili na blazini in z rokama močno pritiskali. Zvedeli smo tudi, da je v vsakem večjem naselju defibrilator.

Gospod Klemen nas je dobro opolnomočil o nudenju prve pomoči in samopomoči. Učenke in učenci so vneto pripovedovali o svojih doživljajih. Delavnica je potekala v sproščenem vzdušju in aktivnem sodelovanju učencev in, kar je najpomembnejše, najpomembnejša je šola za življenje.

Učiteljica Suzana Morel