18. 5. 2021 – Risanje na Soviču

V okviru Meseca krajinske arhitekture Društvo krajinskih arhitektov Slovenije organizira, načrtuje dneve skiciranja na prostem v sodelovanju z osnovnimi šolami.

Z izbrano skupino učencev, ki jih risanje zanima in si želeli risati v naravi, smo odšli na Sovič, kjer smo poiskali značilen pogled okoliškega območja in ga narisali v različnih risarskih tehnikah. Tim in Jure, študenta krajinske arhitekture, sta učence vodila pri razmišljanju, opazovanju in risanju. Učenci so se spoznali z osnovami predstavljanja krajine v risbi, pridobili občutek s čim se ukvarja krajinska arhitektura preko risbe in razmisleka o všečnostih in nevšečnostih, ki so jih prepoznali v postojnski krajini.
Učenje risanja in prepoznavanja prostora je učinkovit način, s katerim se lahko osnovnošolci seznanijo in poglobijo razumevanje o prostoru, ki jih obdaja.

Učiteljica Romana Harmel

Več prispevkov iz Nerazvrščeno