10.6.2017 – P.E.S.C.A. – PROJEKT O VZGOJI ZA ZDRAVO PREHRANO

Danes v velikih trgovskih centrih kupujemo vse več hrane, ki je uvožena iz tujine, vse manj pa užijemo doma pridelano hrano.

V projektu P.E.S.C.A. – projektu o vzgoji za zdravo prehrano, ki je potekal po nekaterih italijanskih in slovenskih šolah in se je zaključil v soboto, 10.6.2017, se je želelo v prehrano otrok uvesti več lokalno pridelanih živil preko zauživanja tradicionalnih jedi kot so bučna mineštra, jota, ajdova kaša ipd..

V zaključku projekta, ki je 10.6. pred Primorko v Postojni, je sodelovala tudi naša šola. Hana, Belma, Andrej, Alex in Jernej so na naši stojnici staršem in vsej zainteresirani postojnski javnosti postregli z odlično bučno mineštro. Pri tem gre posebej poudariti, da imajo starši pomembno vlogo pri spodbujanju otrok za uživanje novih, neobičajnih jedi ali pa pri obujanju »starih« jedi v novih preoblekah okusa, vonja in videza.

Mentorica: Magdalena PENKO ŠAJN

Več prispevkov iz Nerazvrščeno