13. 6. 2017 – Nastop MPZ na Zborovskem Bumu

V torek, 13. 6. 2017, je Mladinski pevski zbor naše šole nastopil na posebnem dogodku.  Pevke so se celo leto pripravljale in se naučile zahtevnega repertoarja, ki je obsegal odlomke znanih opernih del in s tem programom so prepevale v Ljudskem vrtu v množici 5500 otrok iz cele Slovenije.

Dogodek Zborovski BUM je nastal pod okriljem Zavoda RS za šolstvo in strokovnim vodenjem dr. Inge Breznik, s ciljem po dvigu kakovosti dela na področju večglasnega šolskega mladinskega zborovskega petja ter z namenom iskanja novih načinov motivacije otrok za zborovsko petje. Poudarek je na domovinski vzgoji, zato vse pesmi izvajajo v slovenskem jeziku, vendar se tematika iz dogodka v dogodek spreminja. Dogodek se tradicionalno odvija na dve leti, s prizoriščem v Mariboru.

Ob spremljavi Simfoničnega orkestra SNG Maribor pod taktirko dirigenta Simona Krečiča je pelo okoli 5.500 pevcev mladinskih šolskih pevskih zborov iz 180-ih slovenskih osnovnih šol ter priznani operni pevci opernega ansambla SNG Maribor: sopranistka Andreja Zakonjšek Krt, altistka Irena Petkova, tenorist Martin Sušnik in baritonist Jaki Jurgec.

Letošnji repertoar je temeljil na operni tematiki tujih in domačih skladateljev, in sicer z odlomki naslednjih opernih del: Habanera iz Bizetove opere Carmen, Barkarola iz Offenbachovih Hoffmanovih pripovedk, Zbor sužnjev iz Verdijevega Nabucca ter Napitnica iz Traviate, Papageno iz Mozartove Čarobne piščali, Poklon fantov in deklet iz Novakovega Figara ter Pesem kostanjev iz Firštovega najnovejšega muzikala Veronika Deseniška.

Dogodek so gledalci in poslušalci lahko v živo spremljali brezplačno, na tribunah stadiona Ljudski vrt v Mariboru ali preko 1. programa Radia Slovenija, Radia Maribor in Radia Koper.

Posnetek prireditve pa si lahko ogledate na:

1. TV Maribor – 25. 6. 2017 ob 11.00 in ob 17.00
  2. TV Slovenija 2 – 1. 7. 2017 ob 10.00

(povzeto po: http://www.nd-mb.si/predstava/predstava/zborovski-bum-2017/cHash/486f80703c179a225ffbd519585759a3/)

Nekaj utrinkov si lahko ogledate na fotografijah.

Barbara Dolgan