29. 5. 2017 – Tinkara Matičič na Nacionalnem otroškem parlamentu v Državnem zboru RS

V ponedeljek, 29. 5. 2017 je našo šolo na Nacionalnem otroškem parlamentu v Državnem zboru RS zastopala Tinkara Matičič. Zasedanja se je udeležilo 114 parlamentarcev iz celotne Slovenije. Razpravljali so o 4 temah: Kdo sem in kakšen želim postati, prihodnost, vrednote in okolje. Na plenarnem delu zasedanja so parlamentarci lahko zastavljali vprašanja gospodu predsedniku vlade Miru Cerarju, predsedniku državnega zbora Milanu Brglezu, ministrici za šolstvo gospe Maji Makovec Brenčič,gospe Vlasti Nussdorfer, varuhinji človekovih pravic ter drugim. Zasedanja se je udeležilo tudi nekaj poslancev. Izvolili so tudi temo za šolske parlamente v naslednjem šolskem letu, ki bo ŠOLSTVO IN ŠOLSKI SISTEM.

Mentorica šolske skupnosti učencev: Petra Košnik