6. 4. 2017 – Pivka: Naša pomlad 2017 – MLADINSKI PEVSKI ZBOR

Poleg otroškega pevskega zbora, na naši šoli deluje tudi mladinski pevski zbor. V tem se zbirajo učenke višjih razredov osnovne šole. Zaradi raznolikosti in natrpanih urnikov težko najdemo prosti termin za vaje, kaj šele, da bi našli takšnega, ki bi nam vsem omogočal sproščeno in spočito okolje za delo.

Kljub vsemu se učenke, skupaj z učiteljico, trudijo s petjem popestriti vsakršen dogodek na katerem sodelujejo.

Pevke radi pojejo različne pesmi, od slovenskih ljudskih, do umetnih, zabavnih, tujih pesmi, … petje si včasih popestrimo z lastno spremljavo, včasih nas spremljajo učenci glasbene šole s svojimi instrumenti, ali pa kar učiteljica s klavirjem.

Na reviji pevskih zborov v Pivki smo se predstavile s tremi pesmimi: slovensko ljudsko: Kosec, slovensko umetno Žitni klas ter z bolj zabavno in učenkam priljubljeno: Zemlja pleše.

Kdor nam ni utegnil prisluhniti  v Pivki, si lahko nekaj utrinkov ogleda tudi na priloženih fotografijah.

Učiteljica: Barbara Dolgan