17. 2. 2017 – MEDOBČINSKI ŠOLSKI PARLAMENT

IMG_1488

V četrtek, 16. 2. 2017 smo na naši šoli gostili OŠ Pivka, OŠ Prestranek, OŠ Miroslav Vilhar in OŠ Košana na MEDOBČINSKEM ŠOLSKEM PERLAMENTU. S svojim obiskom nas je počastil tudi gospod župan Igor Marentič. Osrednja tema zasedanja je bila prihodnost in načrtovanje le-te. Predstavniki šol so predstavili svoje delo na omenjeno temo, na koncu pa je bil del zasedanja namenjen tudi odprti razpravi. Učenci ugotavljajo, da pri načrtovanju svoje prihodnosti moramo Slediti svojim sanjam, poslušati mnenja drugih, vendar jih vedno ne upoštevati. Pri svoji odločitvi ne smemo škodovati drugim in ne smemo biti preveč sebični. Pomembno je, da smo realni in da razmišljamo tudi o skupnih ciljih. Ugotovili smo, da so učenci zelo spretni govorci, ki se znajo zelo demokratično in kulturno pogovarjati, čeprav se včasih v svojih mnenjih ne strinjajo. V mesecu marcu se bodo predstavniki OŠ Antona Globočnika Postojna in OŠ Pivka udeležili tudi regijskega parlamenta.