7.4.2016 – Revija “Naša pomlad” v Pivki- MPZ

OPZ

Poleg otroškega pevskega zbora, na naši šoli deluje tudi mladinski pevski zbor. V tem se zbirajo učenke višjih razredov osnovne šole. Zaradi raznolikosti in natrpanih urnikov težko najdemo prosti termin za vaje, kaj šele, da bi našli takšnega, ki bi nam vsem omogočal sproščeno in spočito okolje za delo.

Kljub vsemu se učenke, skupaj z učiteljico, trudijo s petjem popestriti vsakršen dogodek na katerem sodelujejo. Letos se bo nekaj pevk preizkusilo tudi v novi vlogi, ko bodo v manjši skupini zapele v šolskem muziklu To sem jaz.

Pevke radi pojejo različne pesmi, od slovenskih ljudskih, do umetnih, zabavnih, tujih pesmi, … petje si včasih popestrimo z lastno spremljavo, včasih nas spremljajo učenci glasbene šole s svojimi instrumenti, ali pa kar učiteljica s klavirjem.

Na reviji pevskih zborov v Pivki smo se predstavile s tremi pesmimi: slovensko ljudsko: Lepa Anka, slovensko umetno Glasba – jezik sveta ter z bolj zabavno in učenkam priljubljeno: You raise me up.

Kdor nam ni utegnil prisluhniti  v Pivki, si lahko nekaj utrinkov ogleda tudi v fotogaleriji.

Barbara Dolgan