Dobrodelna stojnica Drobtinica

drobtinica

Z namenom obeležitve letošnjega svetovnega dneva hrane (16. 10.) so učenci naše šole od konca septembra do petka, 18. 10. v šolo prinašali različne domače dobrote, ki smo jih nato v soboto, 19. 10. ponudili na dobrodelni stojnici Drobtinica.

Zbrali smo veliko kozarcev domače marmelade, medu, domačih jabolk, piškotov, orehov, kostanjev in ostalih domačih pridelkov. V petek, 18. 10. 2013 je na naši šoli najprej potekala delavnica Rdečega križa, na kateri so učenci iz 7. razredov izdelovali plakate, okraševali zbrano hrano in se pogovarjali o dobrodelni akciji Drobtinica. V soboto, 19. 10. pa je bila v Mercator centru v Postojni od 8. do 12. ure postavljena dobrodelna stojnica Drobtinica, kjer smo mimoidočim v zameno za prostovoljne prispevke ponudili zbrane domače dobrote. Pri tem so sodelovali tudi učenci prostovoljci z naše šole, ki so bili zelo uspešni pri privabljanju obiskovalcev trgovskega centra k stojnici. Zbrali smo veliko denarja, ki bo namenjen predvsem plačilu toplih obrokov tudi sofinanciranju taborov in ostalih obveznosti v okviru pouka učencem, ki prihajajo iz socialno šibkejših družin.

Iskreno se zahvaljujemo vsem, ki ste omogočili, da je bila dobrodelna akcija tako uspešna!

Zapisala Tina Šorc, mentorica ŠSU