Telefon svetovalna služba 05 7000 315
 

Dobrodelna stojnica Drobtinica

drobtinica

Z namenom obeležitve letošnjega svetovnega dneva hrane (16. 10.) so učenci naše šole od konca septembra do petka, 18. 10. v šolo prinašali različne domače dobrote, ki smo jih nato v soboto, 19. 10. ponudili na dobrodelni stojnici Drobtinica.

Zbrali smo veliko kozarcev domače marmelade, medu, domačih jabolk, piškotov, orehov, kostanjev in ostalih domačih pridelkov. V petek, 18. 10. 2013 je na naši šoli najprej potekala delavnica Rdečega križa, na kateri so učenci iz 7. razredov izdelovali plakate, okraševali zbrano hrano in se pogovarjali o dobrodelni akciji Drobtinica. V soboto, 19. 10. pa je bila v Mercator centru v Postojni od 8. do 12. ure postavljena dobrodelna stojnica Drobtinica, kjer smo mimoidočim v zameno za prostovoljne prispevke ponudili zbrane domače dobrote. Pri tem so sodelovali tudi učenci prostovoljci z naše šole, ki so bili zelo uspešni pri privabljanju obiskovalcev trgovskega centra k stojnici. Zbrali smo veliko denarja, ki bo namenjen predvsem plačilu toplih obrokov tudi sofinanciranju taborov in ostalih obveznosti v okviru pouka učencem, ki prihajajo iz socialno šibkejših družin.

Iskreno se zahvaljujemo vsem, ki ste omogočili, da je bila dobrodelna akcija tako uspešna!

 

Zapisala Tina Šorc, mentorica ŠSU

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz AKTUALNO

 
 

Deli 
 
 
 
 
Dostopnost