Državno tekmovanje “Zdrav dih za navdih”

img_7093Barve naše šole sta zastopali dekleti Tara ČUK in Lea BUONASSISI iz 7.a razreda in obe prejeli ZLATO TRSTIKO.

Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije je v letošnjem letu organiziralo že 13. državno tekmovanje mladih Zdrav dih za navdih, katerega naslov je bil tokrat: Dihanje je življenje. Namen tekmovanja je prispevati k boljšemu poznavanju dihal med mladimi, še zlasti k preventivi in ohranjanju zdravja dihal.

Letos je na tekmovanju sodelovalo 489 učencev in dijakov ter 54 mentorjev z 42 šol iz vse Slovenije, od tega 36 osnovnih in šest srednjih šol. Prejeli smoizdelkov – likovnih in literarnih del, raziskovalnih nalog, plakatov, skulptur in didaktičnih iger, dramskih prizorov in filmov.

Tekmovalna komisija je glede na število doseženih točk podelila 29 zlatih, 33 srebrnih in 22 bronastih TRSTIK. PRIZNANJE TRSTIKA izhaja iz plemiškega naziva zdravnika dr. Demetra Bleiweisa – vitez Trsteniški.

Več prispevkov iz AKTUALNO