Zasedanje šolskega parlamenta

parlament

V torek, 22. 1. 2013 je bilo na Osnovni šoli Antona Globočnika sklicano drugo zasedanje otroškega šolskega parlamenta v letošnjem šolskem letu na temo Odraščanje. Srečanja so se udeležili predstavniki od 2. – 9. razreda, gospa ravnateljica Sabina Ileršič Kovšca, predsednica sveta staršev gospa Maja Mislej ter mentorica šolske skupnosti, pedagoginja Petra Košnik. Z odraščanjem se srečavajo tako učenci, kot učitelji in starši. Prinaša mnogo radosti in hkrati mnogo tegob. Odraščajoči mlad človek je velikokrat na razcepih poti, tistih, ki vodijo v pravo smer in pa tistih, ki ga popeljejo do bridkejših izkušenj. Vsi smo na preizkušnji, otroci, starši in učitelji. Zasedanje šolskega parlamenta je bilo namenjeno odprti razpravi na omenjeno temo ter predstavitvam, ki so jih pripravili učenci. Spoznali smo poglede in občutja najstnikov kot tudi staršev in drugih, ki se z odraščajočimi mladostniki ukvarjajo in srečavajo. Videli smo skeče, slišali pesmi in razmišljanja ter spoznali rezultate različnih anket in intervjujev, ki so jih opravili učenci z učitelji, starši in starimi starši. Predvidoma v mesecu marcu se bomo s prispevki predstavili tudi na medobčinskem otroškem parlamentu.