Prvo zasedanje šolskega parlamenta

img_5456 V sredo, 26. 9. 2012 je bilo na šoli sklicano prvo zasedanje šolskega parlamenta.

Udeležili so se ga učenci predstavniki razredov od 2. – 9. razreda, gospa Magdalena Penko Šajn ter 9. a razred, ravnateljica gospa Sabina Ileršič Kovšca in mentorica šolske skupnosti v lanskem šolskem letu gospa Petra Košnik. Soglasno smo z dvigom rok potrdili člane parlamenta za šolsko leto 2012/2013, potrdili mentorico šolske skupnosti, ki bo v letošnjem šolskem letu pedagoginja Petra Košnik ter izvolili vodstvo parlamenta. Za predsednico parlamenta je bila v letošnjem šolskem letu izvoljena učenka 9.b LEONORA AHMETI, izvoljena podpredsednica je METKA BENČAN (9.b) in tajnica LEJA POLJŠAK (9.b).

Zadnja točka dnevnega reda je bil pregled okvirnega programa dela za letošnje šolsko leto. Letošnja osrednja tema šolskega parlamenta je Odraščanje. Tema, s katero se srečavajo tako učenci, kot učitelji in starši. Prinaša mnogo radosti in mnogo tegob. Odraščajoči mlad človek je velikokrat na razcepih poti, tistih, ki vodijo v pravo smer in pa tistih, ki ga popeljejo do bridkejših izkušenj. Vsi smo na preizkušnji, otroci, starši in učitelji. O letošnji osrednji temi bomo lahko na šolskih parlamentih in sejah veliko izkustveno razpravljali, doživeto in čustveno odigrali kakšen prizor odraščanja, povabili v šolo kakšnega gosta, gostjo, ki se srečava z odraščajočimi najstniki ter spoznali različne poglede na odraščanje. Dejavnosti bodo pestre in zanimive, vse skupaj pa bomo predstavili na zasedanju šolskega parlamenta v januarju in na zasedanju medobčinskega parlamenta v mesecu marcu. Poleg osrednje teme parlamenta, bodo tekom šolskega leta potekale nekatere ustaljene aktivnosti (zbiralne akcije in medrazredno tekmovanje) ter nekatere nove, ki so jih učenci predlagali na zadnjem zasedanju šolskega parlamenta, meseca maja 2012.

Več prispevkov iz AKTUALNO