BRALNA ZNAČKA IN BEVKOVO LETO

S 17. septembrom –  na dan rojstva in smrti Franceta Bevka – se začenja branje za Bralno značko. To pomembno, vseslovensko bralno gibanje letos praznuje že 60. obletnico delovanja. Tudi na naši šoli že vrsto let spodbujamo učence k branju za Bralno značko. Učencem smo v mesecu septembru razdelili priporočilne sezname za Bralno značko (najdete jih tudi na spletni strani šolske knjižnice), učenci prvih razredov pa so od Društva bralna značka dobili tudi darilno slikanico Slavka Preglja Smejalnik in cvililna zavora.

Letošnje leto obeležujemo tudi 130 let od rojstva Franceta Bevka in 50 let od njegove smrti zato bomo v letošnjem šolskem letu veliko govorili in brali o tem pomembnem slovenskem pisatelju.

Koordinatorka Bralne značke: Veronika Zabric

Več prispevkov iz Nerazvrščeno