11. 9. 2020 – ND v Arboretumu Volčji Potok

V petek, 11. 9. 2020, so učenci 6. a in c obiskali Arboretum Volčji Potok. Vodički Centra za šolske in obšolske dejavnosti sta šestošolce popeljali po botaničnem parku. V učilnici na prostem so spoznavali drevesne in grmovne vrste ter hkrati opazovali zgradbo rastlin. Med drugim so na dnevu dejavnosti prvič pokusili sladke plodove japonskega drena, zapeli pesem smrkcem, ki so se skrivali med prezračevalnimi koreninami močvirske ciprese, in izvedeli, katera rastlina pomaga pri boljšem pomnjenju. Učenci so bili na sprehodu med rastlinskimi zbirkami zelo aktivni. Vodički sta izhajali iz naravoslovnega predznanja šestošolcev ter jih ves čas spodbujali k logičnemu sklepanju in zapisovanju novih spoznanj. Ogledali so si tudi razstavo metuljev, orhidej in kaktusov ter se za konec na sprehodili mimo kitov in dinozavrov.

Učiteljica Milena Kumer

Več prispevkov iz Nerazvrščeno