1. 6. in 3. 6. 2020 – OBVESTILO O PREHODU IZ IZOBRAŽEVANJA NA DALJAVO V IZOBRAŽEVANJE NA ŠOLI

Spoštovani starši!

V ponedeljek, 1. 6. 2020, se vračajo v šolske klopi učenci 4. in 5. razreda, v sredo, 3. 6. 2020, pa učenci od 6. do 8. razreda.

Posredujemo  vam  dodatna  navodila veljavnih  ukrepov  za  preprečevanje širjenja COVID – 19, ki pa se bodo skladno z epidemiološko sliko in novimi spoznanji o širjenju okužbe tudi spreminjala.

Učenci pridejo v šolo ob 8.10, razen učencev vozačev, ki pridejo s šolskim prevozom. Za učence, ki se vozijo z avtobusom priporočamo, da si ob vstopu na avtobus nadenejo masko, ki jo priskrbite starši.

Šolski prevozi so organizirani po ustaljenem voznem redu.

NIJZ priporoča, da učenci starejši od 12 let nosijo maske v objektu šole, razen v matični učilnici.

STARŠI ŠE VEDNO NE SMETE VSTOPATI V ŠOLO, RAZEN V IZJEMNIH PRIMERIH, PO PREDHODNI NAPOVEDI.

V šolo morajo učenci prinesti podpisano izjavo o zdravstvenem stanju. Izjavo vam bodo posredovali razredniki  po elektronski pošti. Lahko je tudi lastoročno napisana in podpisana.

Učenci vstopajo v šolo po označenih koridorjih z upoštevanjem varnostne razdalje. Na vhodu si razkužijo roke.

Ob vstopu se ne preobuvajo, odpiranje omaric je odsvetovano. Priporočamo športne copate.

Pouk bo potekal le v matični učilnici, učenci ne prehajajo iz ene učilnice v drugo.

Interesnih dejavnosti se ne izvaja.

V šolo prinesejo šolsko torbo po veljavnem urniku. Menjava šolskih potrebščin je odsvetovana.

Priporočamo, da imajo s seboj plastenko vode.

Podrobnejša navodila o protokolu, ki velja v šolskih prostorih, bodo učenci dobili prvi šolski dan.

V primeru, da učenec kaže kakršne koli okužbe, naj ostane doma.

Prijava na malico in kosilo ostaja ista, kot je bila pred zaprtjem šole. V primeru, da učenec ne bo na malici ali kosilu, ga odjavite na ustaljen način (preko LoPolisa ali v računovodstvu).

Ob doslednem upoštevanju higijenskih ukrepov se morate doma pogovoriti, saj bomo le tako zdravo in varno zaključili to izjemno šolsko leto.

Hvala za razumevanje.

Vodstvo šole