6. 3. 2020 – OPB: Sladki četrtek v petek – Dan žena

S prireditvijo smo z 8.  skupino podaljšanega bivanja  obeležili mednarodni praznik Dan žena.

Na prireditev smo povabili mame, očete, stare starše, tete, strice, sosede… torej vse, ki skrbijo, da so otroci, ki prihajajo v šolo spočiti, siti, umiti …

Mednarodni dan žensk praznujemo vsako leto 8. marca. Praznuje se v številnih državah sveta že od leta 1917. Torej že več kot 100 let. Dan žena pomeni praznovanje ekonomske, politične in socialne enakopravnosti žensk.

Nemka Clara Zetkin, rojena Eissner (1857−1933) se je  bojevala za enakopravnost žensk in dala pobudo za dan, ki bo posvečen vsem ženskam. Prvič so ga praznovali leta 1911 v Avstriji, Nemčiji, Švici in na Danskem.

Tudi v Sloveniji so ga takrat praznovali prvič in to v Trbovljah.

Praznovali smo ga s petjem, plesom in pripovedovanjem iz srca.

V zboru so peli: Nik, Adelina, Jovan, Zarja, David, Ana, Nina, Aldin, Anže, Aleksia, Jana, Mišo, Žiga, Brina, Zala, Nika in tri Hane ter učiteljica Helena.

Zarja je prebrala delo, ki ga je napisala sama in je bilo razstavljeno v šolski knjižnici ob svetovnem dnevu pisanja z roko.

Naše plesalke pa so plesale na lastno koreografijo in sicer: Zala, Brina, Jana, Adelina, Aleksia, Nika, Nina ter Zarja in Hana.

V duetu sta peli Brina in Zala.

Učiteljica Helena Vekar

Več prispevkov iz PODALJŠANO BIVANJE