3. 10. 2019: Nacionalni mesec skupnega branja – 1. razred

V septembru so vsi prvošolci na matični šoli prvič spoznali šolsko knjižnico. Knjižničarki sta jim pripravili prijetno urico skupnega druženja. Učenci so si ogledali knjižne police in ugotavljali, kje so knjige, ki so namenjene najmlajšim »bralcem«. Knjižničarka jim je v uvodu prebrala odlomek pravljice Škrat Kuzma dobi nagrado pisateljice Svetlane Makarovič. Prav to slikanico je za začetek bralne značke za darilo prejel vsak prvošolec od Društva Bralna značka Slovenije. V nadaljevanju nam je knjižničarka povedala nekaj več tudi o tem, zakaj je 17. september dan zlate knjige in kdo je France Bevk. Ob koncu našega druženja sta jim razložili, kako bo potekala izposoja knjig ter jim razdelili izkaznice.

Učiteljica: Tina Primc

Več prispevkov iz NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2019