Telefon svetovalna služba 05 7000 315
 

Zaključek projekta POGUM za šol. leto 2018-19

V projektu »POdjetnost, Gradnik, za UPanja Mladih« ali na kratko v projektu POGUM je v letošnjem šolskem letu na naši šoli nastajalo veliko različnih izdelkov v različnih dejavnostih in v različnih razredih naše šole. Projekt deluje pod naslovom KATERE SKRIVNOSTI SKRIVA SOVIČ – Legenda o gradu na Soviču. Do izraza je lahko prišla vsa učenčeva, mladostna aktivnost, kreativnost, izvirnost pri načrtovanju in izvedbi idej dejavnosti in izdelkov. Tako je nastala slikanica izpod otroških rok naše šole, ki nosi naslov Legenda o gradu na Soviču. Avtorici besedila slikanice sta Nika Kurbašič iz 8.b in Patricija Frančeškin iz 5.b razreda pod mentorstvom ge. Nevenke Trenta. Ilustracije je v celoti prispeval Martin Grm iz 5.c pod mentorstvom ge. Nataše Lulik. Za oblikovanje je poskrbel Aljaž Trenta, lektorsko delo je opravila ga. Andreja Mlakar. Slikanica je izdana v slovenskem, italijanskem in angleškem jeziku, za prevode sta poskrbela naša profesorja ga. Mojca Argenti in g. Aljaž Mulec.

Svečan zaključek projekta se je odvijal  ta teden v torek, 21.5.2019 na naši šoli. O tem priča tudi razstava vseh izdelkov ob tej priložnosti, ki je pripravljena v večnamenskem prostoru naše šole in si jo lahko ogledate še do konca tega tedna. Po samem zaključku prireditve, so bili gostje vabljeni na pogostitev saj jih je v večnamenskem prostoru pričakala dobrodošlica z medico in pogačo ter pravcata srednjeveška grajska pojedina s pečenim pujsom in manjšimi postrežnimi omizji z raznimi slanimi in sladkimi dobrotami, vse v stilu srednjega veka. Za to so bili zaslužni učenci in učenke izbirnega predmeta Sodobna priprava hrane pod mentorstvom ge. Magdalene Penko Šajn in nekatere učenke iz 9. a razreda. Ker so bile učenke in učenci zelo prizadevni in so aktivno sodelovali ves čas dogodka jim izrekamo posebno pohvalo.

Tim POGUM pod vodstvom ge. Suzane VIDMAR  in

Mentorica IP SPH Magdalena PENKO ŠAJN

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz AKTUALNO

 
 

Deli 
 
 
 
 
Dostopnost