Telefon računovodstvo 05 7000 313

16. – 23. 2. 2019: Državno klubsko prvenstvo v šahu

V Rogaški Slatini je med 16. 2. – 23. 2. 2019 potekalo letošnje državno klubsko  prvenstvo v standardnem in pospešenem šahu. Med več kot 250. nastopajočimi so nastopili tudi igralci in igralke šahovskega kluba Postojna.

Med deklicami do 8 let sta nas zastopali Anja Beber in Kaja Strnad. Anja je med vsemi nastopajočimi prikazala najboljšo igro in osvojila dvojno krono. Prvo mesto v standardnem šahu jo pelje na svetovno prvenstvo na Kitajsko, ki bo meseca avgusta. V pospešenem šahu je igrala še bolj prepričljivo in zmagala nekoliko lažje.

Kaja Strnad, najmlajša udeleženka prvenstva je v standardnem šahu z veliko smole pristala na četrtem mestu, v pospešenih igrah pa ji je uspelo in na koncu se je veselila bronaste medalje.

V skupini fantov do 12 let sta nas zastopala Leon Škrbec in Tim Hočevar.

Leon je v standardnem šahu  po silovitem finišu osvojil tretjo stopničko, medtem ko je Tim osvojil 17 mesto. V pospešenem sta zasedla peto in petnajsto mesto.

Med desetletniki se je pomeril Nick Hočevar. V standardnem šahu je zasedel enajsto in v pospešenem deveto mesto.