29. 1. 2019 – Zasedanje šolskega parlamenta: Šolstvo in šolski sistem

V torek, 29. 1. 2019 smo na zasedanju šolskega parlamenta razpravljali o ŠOLSTVU IN ŠOLSKEM SISTEMU. Udeležili so se je vsi člani parlamenta, predstavitve so bile izvirne, tema je bila obdelana iz različnih zornih kotov. Izpostavljena so bila stališča, pogledi in ideje otrok, poudarek je bil na medgeneracijskem sodelovanju med učenci, kot na primer tutorstvo, vrstniška mediacija in pen friends. S svojim obiskom so nas, poleg ge ravnateljice in obeh pomočnic ravnateljice, počastili župan občine Postojna gospod Igor Marentič, ga. Ana Širca iz nevladne organizacije BOREO in ga. Tatjana Rant iz Društva prijateljev mladine Postojna – Pivka. Sklepna ugotovitev zasedanja je bila, da so letošnje novost kot na primer tutorstvo, mediacija in pen friends ter ustaljene dejavnosti kot na primer KIDSTEKEOVER primer dobre prakse in primer uspešnega načina med vrstniškega povezovanja znotraj šole in izven nje. Poleg tega pa velik doprinos prinaša tudi mediacija, ki ne samo med vrstniško povezuje, ampak tudi uči načinov komuniciranja, ki jih danes v svetu primanjkuje tudi najbolj vplivnim in vodilnim ljudem. Verjamemo, da bomo na teh področjih napredovali, če bomo le nadaljevali s tem delom.

Mentorica šolskega parlamenta  Petra Košnik