17. 9. 2018 – Začetek bralne značke v šolski knjižnici

V ponedeljek, 17. 9. 2018 se je v naši šolski knjižnici začela Bralna značka s katero spodbujamo učence, da berejo kvalitetno leposlovje. V šolsko knjižnico smo tako v prejšnjem tednu povabili učence od 1. do 4. razreda in jim predstavili knjižnični bonton, seznanili s tem kaj vse si lahko v naši knjižnici izposodijo in kako si lahko gradivo v knjižnici tudi sami poiščejo.

Učenci prvih razredov so bili z obiskom knjižnice še posebej prijetno presenečeni saj so od društva Bralna značka dobili v dar slikanico Anje Štefan »Kotiček na koncu sveta«. Knjižničarki sva učencem prebrali nekaj pravljic, ugank in pesmic ter jim razdelile sezname knjig primernih za bralno značko v letošnjem šolskem letu. Na koncu smo jim zaželele veliko užitkov ob branju knjig.

Knjižničarki Cilka in Veronika