20. 9. in 21. 9. 2018 – Srečanje staršev otrok s statusom priseljenca

V četrtek, 20. 9. in petek, 21. 9. 2018 je na naši šoli potekalo popoldansko predavanje za starše otrok, ki prihajajo iz drugih držav in se v Sloveniji šolajo prvo leto. Srečanje je pripravila šolska pedagoginja Petra Košnik.  Srečanja so se udeležili tudi njihovi otroci, ki jih je v skupini vodila knjižničarka ga Cilka Blažon. Staršem so bile posredovane pomembne informacije o šolanju njihovega otroka, o šolskem sistemu, o naši hiši, okolju in pričakovanjih. Spoznali smo, da se smejimo v istem jeziku. Imeli smo se lepo, starši pa so bili s srečanjem zelo zadovoljni, saj jim je srečanje omogočilo tudi izpostaviti vprašanja, ki se jih včasih zaradi nepoznavanja jezika ne upajo postaviti. Glede na dober odziv staršev in otrok, bomo s takim načinom integracije staršev priseljenih učencev nadaljevali tudi v bodoče.

Cilka Blažon