22. 9. 2017 – Ob zaključku Evropskega tedna mobilnosti

V petek, 22. 9. 2017  se je delegacija udeležencev na čelu z županom  Igorjem Marentičem in evropskim poslancem  Lojzetom Petrletom, ob zaključku ETM, podala na kolesarjenje po Postojni. Na svoji poti so se ustavili tudi na naši šoli. Tu jih je najprej pozdravila pomočnica ravnateljice, nato pa je otroški pevski zabor pod vodstvom mentorice Barbare Dolgan   zapel  pesmici  Prijatelji in Olika je odlika.  Po nagovoru g. Marentiča in g. Petrleta sta jima petošolki Lara in Blerta izročili sliki kolesarjev. Učitelj športa  Mitja Muha  je s šestošolci postavil kolesarski poligon. Učenci so delegacijo kolesarjev izzvali v spretnostni vožnji, katera se je v duhu evropskih zmagovalcev zaključila z metom na koš.