7.4.2016 – Revija “Naša pomlad” v Pivki- OPZ

MPZ1

Učenci Otroškega pevskega zbora Osnovne šole Antona Globočnika v Postojni se na pevskih vajah zbirajo dvakrat tedensko in poskušajo, skupaj z učiteljico, ustvariti kar se da lepo petje, poleg prijetnega vzdušja seveda.

Pevke in pevci radi prepevajo živahne, hitre pesmi, včasih pa za popestritev dodamo še nežnejše, počasnejše. Tako se na sporedu znajdejo slovenske in tuje ljudske ter umetne pesmice.

Pevci radi pojejo na šolskih prireditvah, vsako leto pa obiščejo tudi starejše občane in jim prinesejo košček mladosti in z veselim ter ubranim prepevanjem popestrijo njihove popoldneve.

Radi se pohvalimo, da nas je vsako leto več in kar je še pomembneje, kdor pridno prepeva zna tudi vsako leto šopek pesmic več.

Za nastop na reviji pevskih zborov smo letos izbrali: slovensko ljudsko: Sonce sije, dežek gre, ter dve slovenski umetni pesmi: Na kolenu in Backi za lahko noč.

Kdor nas ni poslušal v Pivki, si lahko nekaj utrinkov ogleda tudiv fotogaleriji.

Barbara Dolgan