23.3.2016 – Pesem je kot mavrica

19fe2b3e-6583-45cc-89ca-941eb86cc48f

Večnamenski prostor OŠ Antona Globočnika Postojna

23. 2016, 17.00

V sredo so nas učenci naše šole s pesmijo – peto in govorjeno – popeljali v pomlad. Pomlad, pisano kot mavrica, ki vsako leto znova v nas prebuja nove želje, nova upanja.  A ni le narava tista, ki se prebuja, tudi otroci še bolj razigrano stopajo po šolskih hodnikih. V učilnicah pa … Tam se pilijo talenti, pisani kot mavrica.

Naše pesmi so pri marsikaterem poslušalcu privabile nasmeh na obraz, nekatere so se močno dotaknile naše duše, da so se nam ob njej orosile oči, druge so hitro izzvenele, …

Verjamem, da so ob petju naših pevcev in pesmih mladih pesnikov – recitatorjev poslušalci na prireditvi pozabili na vsakdanje majhne in velike skrbi. Nastopajoči smo jih v mislih vsaj za trenutek popeljali v svet otroške brezskrbnosti in razigranosti.

Slike

Učiteljici: Barbara Dolgan in Andreja Mlakar