Prvo zasedanje šolskega parlamenta

prvisklicV petek, 27. 9. 2013 je bilo na šoli sklicano prvo zasedanje šolskega parlamenta.

Udeležili so se ga učenci predstavniki razredov od 2. – 9. razreda, ravnateljica gospa Sabina Ileršič Kovšca, pomočnica ravnateljice gospa Miranda Kristančič, gospa Tina Šorc in gospa Martina Kuzman, šolski psihologinji, ter kandidati za vodstvo parlamenta. Po uvodnem pozdravu ravnateljice smo soglasno z dvigom rok potrdili člane parlamenta za šolsko leto 2013/2014, potrdili mentorico šolske skupnosti, ki bo v letošnjem šolskem letu psihologinja Tina Šorc, ter izvolili vodstvo parlamenta. Za predsednico parlamenta je bila v letošnjem šolskem letu izvoljena učenka 9.b ANJA KOLAR, za podpredsednico HANA ŠEMRL (9.b) in tajnico ALJA PETKOVŠEK (9.c).

Zadnja točka dnevnega reda je bil pregled okvirnega programa dela za letošnje šolsko leto. Letošnja osrednja tema šolskega parlamenta je RAZMERE V DRUŽBI. O letošnji temi bomo lahko razpravljali na podlagi lastnih izkušenj, občutenj in opažanj, saj gre za temo, ki je zelo aktualna. To je pomembna tema, saj trenutne razmere v naši družbi občutimo prav vsi; tako učenci in njihovi starši kot tudi vsi zaposleni na šoli. O letošnji osrednji temi bomo razpravljali na šolskih parlamentih in sejah, delili svoje izkušnje, razmišljanja in občutke, povabili v šolo kakšnega gosta, se pogovarjali o socialni izključenosti ipd. Še bolj se bomo spoznali s pomenom prostovoljstva, dobrodelnosti in solidarnosti, saj je pomembno, da se zavemo, da vsak lahko naredi marsikaj, da olajša življenje drugim in sebi. Vse to bomo predstavili na zasedanju šolskega parlamenta v januarju in na zasedanju medobčinskega parlamenta. Poleg osrednje teme parlamenta bodo v tem šolskem letu potekale nekatere stalne aktivnosti (zbiralne akcije in medrazredno tekmovanje) ter tudi nove, ki so jih predlagali učenci na zadnjem zasedanju parlamenta, marca 2013.

Več prispevkov iz AKTUALNO