Kaligrafska delavnica Gotica v knjigi

2

V petek, 20.4. 2012 je 3. in 4. šolsko uro potekala v šolski knjižnici kaligrafska delavnica ”Gotica v knjigi”, ki jo je vodila pedagoginja Petra Košnik. Na delavnici so sodelovali: Josip Čančar, Job Lupšina, Lana Pečnik, Nataša Rakič in Anja Muha. Učenci so se veliko naučilo o lepopisju in gotici. Vzdušje je bilo zelo prijetno in delavno. Najprej smo si pogledali osnove lepopisja, spoznali značilnosti kaligrafskega peresa, osnovne poteze črk v gotici, pregledali abecedo po skupinah in skupnih značilnostih posameznih črk ter se naučili, kako določimo višino posamezne črke. Učenci so na liste sami narisali črtovje z ustreznimi dimenzijami. Na liste so vadili in poskušali pod ustreznim kotom (45 stopinj) in ob ustrezni drži peresa napisati celotno abecedo. V drugi uri delavnice so si izbrali po eno misel o knjigi in branju in jo prepisali v gotico. Izdelke smo razstavili v dvorani šole. Tako smo obeležili tudi svetovni dan knjige, 23.4.2012.